Aktualności


Zawody w piłce halowej w nowej sali gimnastycznej w ZSP 3

Kategoria: Platforma 09.11.2018
​W dniu 23.10.2018 roku o godzinie 10.00 miały miejsce pierwsze zawody na nowo otwartej sali gimnastycznej. Byliśmy organizatorami gminnych zawodów piłki nożnej halowej chłopców (rocznik 2006 i młodsi). Na nasze zaproszenie przybyło pięć drużyn.
Turniej został rozegrany w dwóch grupach:

Pieśni patriotyczne – koncert w ZSP 3

Kategoria: Platforma 09.11.2018
​Koncert pieśni patriotycznych odbył się w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 25 października 2018 roku zabrzmiały w sali gimnastycznej utwory patriotyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły i zespół „ Metrum forte’. Artyści prezentowali pieśni wykonywane przez naród polski podczas zaborów i wojen światowych.

Kęty z historycznej perspektywy w Stulecie Niepodległości z ZSP 3

Kategoria: Platforma 09.11.2018
​Tak ważna rocznica, jaką jest stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, skłoniła nas do tego, aby wybrać się do centrum Kęt i spojrzeć na nasze miasto z historycznej perspektywy. 26 października grupa chętnych uczniów odbyła ciekawą podróż w czasie. Naszym przewodnikiem była dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego- dr Marta Tylza- Janosz.

Żonkile

Kategoria: Platforma 24.10.2018
​​W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZSP 3

Kategoria: Platforma 19.10.2018
​28 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

Żyj z przyrodą w zgodzie - zajęcia otwarte w Przedszkolu nr 2

Kategoria: Platforma 19.10.2018
​„Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona , wśród innych dalekich planet. To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.
W piątek, 12 października, w naszej placówce zostały przeprowadzone zajęcia otwarte połączone z występem dzieci pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”.

"Odblaskowa Szkoła" na terenie Nowej Wsi

Kategoria: Platforma 10.10.2018
​20 września 2018 r. uczennice klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wzięły udział w kolejnej akcji zorganizowanej przez nauczycieli naszej szkoły w ramach realizowanej akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Warsztaty ekologiczne w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi

Kategoria: Platforma 10.10.2018
2 października odbyły się warsztaty ekologiczne na temat dbałości o środowisko naturalne, w których wzięły udział klasy: 3a, 4a, 4b, 5a, 5b, 6a i 6b.

Patriotyczna wieczornica

Kategoria: Platforma 09.10.2018
​3 października 2018r. o godz. 17.00 w naszej szkole odbyła się patriotyczna wieczornica z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


„Tak jak orły wzlatujemy…”-otwarcie sali gimnastycznej

Kategoria: Platforma 07.10.2018
​W piątek, 5 października, miało miejsce wyjątkowe Święto Szkoły. Był to dla nas wszystkich dzień szczególny. Uczciliśmy naszych patronów- Bohaterów Westerplatte oraz nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej. Nasze serca przepełniały radość i wdzięczność. W końcu marzenia się spełniły!
Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w Kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Następnie delegacja uczniów uroczyście złożyła kwiaty pod tablicą pamięci Bohaterów Westerplatte. Główna część uroczystości odbyła się już w nowym wnętrzu- upragnionej sali sportowej.

Spotkanie z policjantem w klasach I w ZSP 3

Kategoria: Platforma 25.09.2018
13 września 2018r. uczniowie klas I mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Policjantem. Tematem spotkania była "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. ​

Zawody sportowe „Witaj Szkoło”

Kategoria: Platforma 25.09.2018
​W dniu 12 września 2018 roku w ramach popularyzacji lekkiej atletyki Międzyszkolny Klub Sportowy TEMPO Kęty zorganizował Zawody Lekkoatletyczne dla Dzieci – ‘Witaj Szkoło”. W zawodach, odbywających się na na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach, startowali przedstawiciele 7 szkół z terenu Gminy Kęty i 1 szkoły spoza Gminy Kęty. Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3 w Kętach reprezentowało 21 zawodników. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

Dzień Kropki w zerówce w Przedszkolu nr 2

Kategoria: Platforma 25.09.2018
​W piątek 14 września w zerówce obchodziliśmy Dzień Kropki. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane w kropki. Niektóre same ozdobiły swoje ubrana poprzez przyklejenie różnokolorowych kropek na koszulkach. Podczas tego dnia zerówkowicze dowiedzieli się dlaczego 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kroki.

Dzień Przedszkolaka

Kategoria: Platforma 25.09.2018
​W czwartek 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo śmiechu, radości i zabawy. Każda grupa wiekowa założyła swoje koszulki w wybranym kolorze. Wszystkie dzieci spotkały się na placu przedszkolnym i razem zatańczyły „Kaczuszki” i „Boogie Woogie”.