Aktualności


Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Kategoria: Platforma 11.12.2019
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Malcu została zorganizowana akcja dobroczynna na rzecz schroniska w Oświęcimiu.

Dzień Pluszowego Misia w Przdszkolu nr 2

Kategoria: Platforma 07.12.2019
Tradycyjnie 25 listopada przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Mimo coraz atrakcyjniejszych i nowoczesnych zabawek moda na misie nie przemija. Dla dzieci to nie tylko pluszowa przytulanka to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy, często niezastąpiony.

Magiczne spotkanie z Panem Humorkiem

Kategoria: Platforma 06.12.2019
Dzień 5 grudnia był dla klasy I dniem pełnym niespodzianek. Odwiedził nas Pan Humorek. Jego magiczny kapelusz i różdżka pozwoliły na wykonanie wielu magicznych sztuczek, w których aktywnie uczestniczyły dzieci.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Kategoria: Platforma 04.12.2019
30 listopada 2019 r. po raz kolejny rodzice, absolwenci oraz uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi wraz z Grupą Charytatywną św. Brata Alberta Chmielowskiego działającą przy Parafii pw. św. M. M. Kolbego w Nowej Wsi wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności pod patronatem Banku Żywności w Krakowie.

Zdrowe odżywianie w ZSP 3

Kategoria: Platforma 01.12.2019
W klasie IIa i IIb realizowany był projekt edukacyjny "Zdrowe odżywianie". Celem projektu było kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe zachowania, przyzwyczajenia i nawyki prozdrowotne. Uczestnicy projektu korzystali z różnych źródeł informacji w tym Internetu oraz ze zgromadzonych w bibliotece lub we własnych zbiorach czasopism i książek.

Egzamin z Nową Erą w ZSP 3

Kategoria: Platforma 28.11.2019
20 listopada 2019 r. dla ósmoklasistów w ZSP nr 3 w Kętach nadszedł czas sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych na lekcjach języka polskiego. Dzisiaj młodzi ludzie przystąpili do pisania próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Program edukacyjny Dzieci Uczą Rodziców w klasach I-III w ZSP 3

Kategoria: Platforma 28.11.2019
Nadrzędnym celem każdej szkoły jest wszechstronny rozwój wychowanków. Jest to możliwe dzięki wdrażaniu aktywnych form kształcenia, stosowaniu ciekawych metod pracy i aktywizowaniu uczniów. Dlatego nasza placówka bierze udział w wielu dodatkowych programach edukacyjnych.

„Żałuję!”- projekt „KinoSzkoła” z ZSP 3

Kategoria: Platforma 28.11.2019
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”. To ogólnopolska koncepcja złożona z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów.

Ekologia w SP 2 w Kętach

Kategoria: Platforma 20.11.2019
Podsumowanie działań ekologicznych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach.

Hejt i mowa nienawiści

Kategoria: Platforma 31.10.2019
25 X 2019 r. uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Malcu wzięli udział w warsztatach „Hejt i mowa nienawiści. Źródła – formy – reakcje”, odbywających się w ramach projektu „Granice języka – granicami świata”, który realizuje Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Tegorocznej edycji projektu przyświeca hasło „Słowa mają moc”.

Pamiętamy

Kategoria: Platforma 28.10.2019
Szkoła Podstawowa w Malcu podjęła współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie w ramach programu „Pamięć Pokoleń”.

„Uniwersytet Dzieci – Przyroda z klasą” w ZSP 3

Kategoria: Platforma 26.10.2019
Nadrzędnym celem edukacji dzieci jest wspieranie ich wszechstronnego rozwoju z uwzględnieniem konieczności ciągłego poszukiwania ciekawych metod i form pracy z uczniem. Ich odpowiedni dobór wpływa na efektywność kształcenia i przyczynia się do tego, iż dzieci chętniej się uczą i zdobywają umiejętności. Niezwykle ciekawym projektem skierowanym do dzieci z klas I-III jest „Uniwersytet Dzieci”.