Aktualności

Żyj z przyrodą w zgodzie - zajęcia otwarte w Przedszkolu nr 2

Autor: Dorota Czaicka
Placówka: Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego nr 2 w Kętach 19.10.2018
​„Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona , wśród innych dalekich planet. To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.
W piątek, 12 października, w naszej placówce zostały przeprowadzone zajęcia otwarte połączone z występem dzieci pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”.
​Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Edukacja ekologiczna jest jedną z podstawowych dziedzin kształcenia, dzięki czemu
w naszych wychowankach kształtujemy odpowiedni stosunek do środowiska i jego ochrony już od najmłodszych lat. Dzieci z grupy 0-1 z radością zaprezentowały starannie przygotowany program artystyczny. Na scenę wkroczyli niezwykli goście: Ziemia, Słońce, powietrze i woda, którzy objaśnili wszystkim, dlaczego tak ważne jest podjęcie działań proekologicznych. Wszystkie dzieci zgodnie obiecały, że będą dbać o przyrodę. Po występie zabrała głos pani wicedyrektor, Dorota Żaczek, która podziękowała wychowawcom
i dzieciom za przygotowanie przedstawienia. Podczas zajęć otwartych rodzice z dziećmi wykonali plakaty promujące ochronę naszej planety.


Powrót