Aktualności

„Żałuję!”- projekt „KinoSzkoła” z ZSP 3

Autor: Dorota Czaicka
Placówka: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach 28.11.2019
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”. To ogólnopolska koncepcja złożona z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów.
Wychowawcy w porozumieniu z rodzicami wybrali szereg filmów i warsztatów, które dotyczą ważnych dla młodzieży spraw- agresji i cyberuzależnienia. Uczestnictwo w tym projekcie wpisuje się zatem w szkolny Program Profilaktyczno-Wychowawczy.
14 listopada klasy 7a i 8a wraz z opiekunami obejrzały w Domu Kultury w Kętach niezwykle emocjonujący film produkcji holenderskiej „Żałuję!” w reżyserii Dave’a Schrama. Projekcja poprzedzona została wykładem dotyczącym objawów przemocy i form komunikacji. Historia Jochema uświadomiła nam, jak łatwo można przejść obojętnie obok krzywdy drugiego człowieka. Poruszyło nas to, jak łatwo bohater został wykluczony z grupy i jak bardzo cierpiał. Wszyscy widzieli stosowaną wobec niego przemoc. Niestety, nikt Jochemowi nie pomógł w odpowiedni sposób…Ten film na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Myślę, że nauczył nas, że warto zrezygnować z egoizmu i starać się dostrzegać w innych to, co dobre i piękne.
W grudniu klasy 7 i 8 w ramach programu „KinoSzkoła” będą uczestniczyć w warsztatach „Dziękuję, nie hejtuję!”.
M. Gładka


Powrót